Parasta palvelua jo vuodesta 1984

Kanta-Hämeen Tuoretuote on kasvanut neljässäkymmenessä vuodessa yhdeksi Suomen suurimmista päivittäistavaroiden tukkuliikkeistä. Perusajatuksemme on selkeä: tarjota asiakkaille yksilöllistä palvelua ja laadultaan tinkimättömiä tuotteita kilpailukykyiseen hintaan.

Palvelemme Pirkanmaalla, Kanta-Hämeessä, Uudellamaalla & Satakunnan itäosissa

Olemme ravintoloita nopealla tilaus-toimitusrytmillä palveleva yleistukkuliike, jolta saat kaikki tarvitsemasi elintarviketuoteryhmät – myös alkoholijuomat. Lisäksi tarjoamme laajan valikoiman non-food -tuotteita. Olemme tunnettuja etenkin joustavasta palvelustamme ja valikoimastamme sekä laadukkaista tuoretuotteistamme.

Ketterä logistiikkamme ja parhaimmillaan jopa 12 h tilaus- ja toimitusrytmimme huolehtivat, että saat tuotteet juuri silloin, kun on sovittu. Joustavuutta lisäävät oma kuljetuskalustomme sekä pitkäaikaiset sopimuskuljetusyrittäjät. Paikallista osaamistamme tukee valtakunnallinen Palvelutukkurit-ketju, jonka kautta saamme esimerkiksi kilpailukykyisiä hankintahintoja asiakkaidemme parhaaksi. Tervetuloa asiakkaaksemme!

Kattavan valikoiman löydät verkkokaupastamme!

Olemme Suomen Kokkimaajoukkueen kultatason kumppani

Olemme kehittäneet asiakkaidemme käyttöön herkullisia lounasreseptejä. Niissä on otettu huomioon mahdollisuus säästää työvaiheissa ja/tai energiankulutuksesssa. Misaukset voi usein toteuttaa jo edellisenä päivänä, mikä helpottaa kiirettä lounasvalmisteluissa. Suuren osan resepteistä on tehnyt kummikokkimme Suomen Kokkimaajoukkueesta, jonka kumppanina kannustamme kokkileijonia menestykseen.

Tutustu resepteihin ja ota ne kokeiluun!

Tutustu herkullisiin
lounasresepteihin

ankkuri, älä poista

Parallax Section by bPlugins

The Parallax effect is a modern web design technique where the background element scrolls slower than the foreground content. The parallax effect can be used on landing pages, long-form content, sales pages, or the homepage of a business website. It is a great way to highlight different sections on a lengthy page.

Henkilökunta & yhteystiedot


Jari Mutanen
myyntipäällikkö (johtoryhmän jäsen),
julkishallinto-, HoReCa ja suurkeittiöasiakkaat
Pirkanmaa – Kanta-Häme – Uusimaa
Puh. 050 402 9554
jari.mutanen@tuoretuote.com

Marko Koistinen
Marko Koistinen
avainasiakaspäällikkö,
HoReCa asiakkaat
Pirkanmaa – Satakunta – Hämeenlinnan alue
Puh. 040 450 5208
marko.koistinen@tuoretuote.com


Henri Vesala
myyntineuvottelija,
HoReCa asiakkaat
Pirkanmaa – Kanta-Häme –
Uusimaa – 中文客服
Puh. 040 523 2481
henri.vesala@tuoretuote.com

Uusimaa

Jouni Talonen
Jouni Talonen
avainasiakaspäällikkö,
HoReCa asiakkaat
Vantaa – Porvoo – Sipoo – Kerava
Tuusula – Järvenpää- Mäntsälä
Puh. 050 593 8528
jouni.talonen@tuoretuote.com


Miia-Maria Salmi
avainasiakaspäällikkö,
HoReCa asiakkaat
Espoo – Kirkkonummi – Klaukkala
Hyvinkää – Nurmijärvi – Riihimäki
Janakkala
Puh. 040 450 9326
miia-maria.salmi@tuoretuote.com

Vastuuhenkilöt


Jari Harlin
toimitusjohtaja,
johtoryhmän jäsen
Puh. (03) 656 1012
jari.harlin@tuoretuote.com


Ulla Harlin
johtaja,
johtoryhmän jäsen
Puh. (03) 656 1011
ulla.harlin@tuoretuote.com


Timo Nikkilä
liiketoimintajohtaja,
johtoryhmän jäsen
Puh. (03) 656 1038
timo.nikkila@tuoretuote.com

Asiakaspalvelu


Outi Kivistö
tukkumyynti
Puh. (03) 656 1047
outi.kivisto@tuoretuote.com


Jaana Syrjälä
tukkumyynti
Puh. (03) 656 1035
jaana.syrjala@tuoretuote.com


Nina Orsma
tukkumyynti
Puh. (03) 656 1015
nina.orsma@tuoretuote.com


Harri Sulonen
tukkumyynti,
oston sijaisuudet
Puh. (03) 656 1013
harri.sulonen@tuoretuote.com


Mikko Kivistö
reklamaatiot,
erämyynti
Puh. (03) 656 1034
mikko.kivisto@tuoretuote.com


Taija Laakso
iltatilausten käsittely,
korvaavat tuotteet
Puh. (03) 656 1020
taija.laakso@tuoretuote.com

Ostot


Elisa Vaitiniemi
liha- ja kalatuotteet,
non-food
Puh. (03) 656 1024
elisa.vaitiniemi@tuoretuote.com


Juha Pennanen
tuoreet leivät, mausteet, teolliset
elintarvikkeet, savukkeet, alkoholijuomat
Puh. (03) 656 1014
juha.pennanen@tuoretuote.com


Marko Pöysti
HeVi- ja perunatuotteet,
maitotaloustuotteet,
pakasteet
Puh. (03) 656 1025
marko.poysti@tuoretuote.com


Sirpa Järvinen
ostosihteeri, laadunvalvonta
Puh. 050 376 5844
sirpa.jarvinen@tuoretuote.com


Heidi Vilén
ostoreskontra
Puh. (03) 656 1018
heidi.vilen@tuoretuote.com


Tarja Lehikoinen
toimistopäällikkö, luotonvalvonta, myyntireskontra
Puh. (03) 656 1017
tarja.lehikoinen@tuoretuote.com


Outi Kosonen

laatupäällikkö, myyntisihteeri
Puh. (03) 656 1023
outi.kosonen@tuoretuote.com

Logistiikka & varasto


Henri Wilén
logistiikkapäällikkö,
johtoryhmän jäsen
Puh. 040 450 8908
henri.wilen@tuoretuote.com


Marko Virta
ajojärjestelijä
Puh. 050 323 4167
marko.virta@tuoretuote.com


Jouko Vuolle
varastopäällikkö,
päivävuoro
Puh. 050 332 0514
jouko.vuolle@tuoretuote.com


Teemu Helin
varastopäällikkö,
yövuoro
Puh. 040 457 7911
teemu.helin@tuoretuote.com

ankkuri, älä poista

Parallax Section by bPlugins

The Parallax effect is a modern web design technique where the background element scrolls slower than the foreground content. The parallax effect can be used on landing pages, long-form content, sales pages, or the homepage of a business website. It is a great way to highlight different sections on a lengthy page.

Reklamaatiot

Pyrimme aina toimittamaan laadukkaat tuotteet oikeaan aikaan perille ja pahoittelemme, jos toimittamassamme tuotteessa on huomautettavaa.

Reklamaatiot tuotteista tulee tehdä yhden vuorokauden (24h) kuluessa tuotteen toimituksesta, jotta varmistat täyden hyvityksen tuotteesta. Voit palauttaa viallisen/väärän tuotteen heti myös kuskin mukana takaisin.

Säilytä tuote oikeassa lämpötilassa, älä heitä tuotetta roskiin ennen meidän vastinetta. Pakastetuotteiden on oltava alkuperäisessä ehjässä ja siistissä myyntipakkauksessaan ja tuote on säilytettävä oikeassa lämpötilassa, älä sulata tuotetta.

Yhteystiedot:
Sähköposti: reklamaatio@tuoretuote.com
Puhelut: 03 656 1034
WhatsApp, kuvat ja videot: 040 457 83 54

Ilmoitathan reklamaatiossa aina:
1. Asiakasnumeron
2. Lähetenumeron
3. Toimituspäivän
4. Tuote/tuotteet ja niiden määrän
5. Tuotteen myyntierä- ja tuotetiedot
6. Parasta ennen / viimeinen käyttöpäivä
7. Perustelun palautukselle
8. Kuvat palautettavista tuotteista

Parallax Section by bPlugins

The Parallax effect is a modern web design technique where the background element scrolls slower than the foreground content. The parallax effect can be used on landing pages, long-form content, sales pages, or the homepage of a business website. It is a great way to highlight different sections on a lengthy page.

ankkuri, älä poista

Ota yhteyttä
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Checkboxes